دسته‌بندی نشده

وجود ۱۱۳ واحد گلخانه‌ای در استان زنجان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان خبر داد:

وجود ۱۱۳ واحد گلخانه‌ای در استان زنجان

 

وجود ۱۱۳ واحد گلخانه‌ای در استان زنجان

زنجان-رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان، از وجود ۱۱۳ واحد گلخانه‌ای در استان زنجان خبر داد و گفت: وسعت این تعدادگلخانه ای در استان ۳۷ هکتار است.

جواد تاراسی در گفتگو با خبرنگار مهر، از وجود ۱۱۳ واحد گلخانه‌ای در استان زنجان خبر داد و گفت: وسعت این تعدادگلخانه ای در استان ۳۷ هکتار است.

وی اظهار کرد: عمده تولیدات واحدهای گلخانه‌ای در استان زنجان مربوط به توت فرنگی است و بازار بسیار پرفروشی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان، گفت: کشت موز و لیموترش نخستین بار در طارم انجام می‌شود و موز و لیمو ترش محصولی که کشاورزان طارمی برای نخستین بار به کشت و تولید آن اقدام کردندو امیدواریم بازار خوبی را داشته باشد.

تاراسی در ادامه به اجرای طرح فراز یا داربستی کردن در باغات انگور استان زنجان اشاره کرد و گفت: این طرح از طرح‌های موفق باغداران است

وی اظهار کرد: طرح فراز در بیش از ۵۰۰ هکتار از باغات انگور استان اجرا می‌شود و برای این طرح بیش از ۱۳ میلیارد تومان هزینه پیش بینی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، گفت: مصرف بهینه آب و کاهش رویش علف‌های هرز، و تسهیل در مبارزه با آفات از مزایای اجرای طرح فراز است.

تارا سی به داربستی کردن هزار هکتار از باغات انگور استان زنجان اشاره کرد و افزود: داربستی کردن باغات انگور در جلوگیری از خسارت آفت زنجره بسیار موثر است