دسته‌بندی نشده

نجات شیخ دیاباته از سوی رشید مظاهری

نجات شیخ دیاباته از سوی رشید مظاهری

شیخ دیاباته در بازی با تراکتورسازی هت‌تریک کرد و موفق شد در حساس‌ترین بازی هفته نهم گل‌زنی کند تا خیلی زود خود را از فشار انتقاد‌ها خارج کند.

شیخ دیاباته

او کم‌کم داشت هوادارن استقلال را به یاد الحاجی گرو مهاجم ناموفق فصل قبل می‌انداخت که به یک‌باره با هت‌تریک توانست آن‌ها را یاد درخشش مامه تیام بیندازد. تیام در نیم فصل حضور در استقلال در لیگ هفدهم آمار فوق العاده‌ای را به ثبت رساند، اما در پایان فصل این تیم را ترک کرد. خاطره خوش هت‌تریک برای استقلالی‌ها قبل از شیخ دیاباته ، به ۳ گلی که تیام مقابل ذوب‌آهن به ثمر رسانده بود بازمی‌گردد. استقلال در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف ذوب‌آهن رفته بود که با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید.

نکته جالب اینکه هر دو مهاجم آفریقایی استقلال هت‌تریک خود را مقابل رشید مظاهری به ثمر رساندند. دو هت‌تریک قبلی آبی‌پوشان، اما نه ارتباطی به مظاهری دارد و نه توسط خارجی‌ها به ثمر رسیده بلکه سهم ایرانی هاست. این دو هت‌تریک در لیگ هفدهم و قبل‌تر از آن در لیگ یازدهم رخ داده بود. در لیگ هفدهم محسن کریمی در دیدار هفته شانزدهم با نفت آبادان موفق به هت‌تریک شد. پیش از آن نیز در لیگ یازدهم این مجتبی جباری بود که موفق شده بود مقابل شاهین بوشهر در فاصله ۴۹ دقیقه هت‌تریک کند. جباری در آن فصل در مجموع توانست ۱۰ گل به ثمر برساند.