دسته‌بندی نشده

«خیمه‌ هنرمندان» در حوزه هنری زنجان برپا می شود

 «خیمه‌ هنرمندان» در حوزه هنری زنجان برپا می شود

زنجان-رییس حوزه هنری زنجان گفت: هنرمندان زنجانی با برپایی «خیمه‌ی هنرمندان» در حوزه هنری زنجان به سبکی متفاوت و مجازی عزاداری امام حسین (ع) را زنده نگاه خواهند داشت.

به گزاشر خبرگزاری مهر به نقل از حوزه هنری زنجان؛ امیر نعمتی، گفت: ویژه برنامه ایام محرم با عنوان «خیمه هنرمندان» زنجان با مشارکت و همکاری حوزه هنری زنجان، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی زنجان و سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی بصورت زنده از طریق صفحه‌های اینستاگرامی به نشانی @artzanjan_ir و صفحات isba.ir@ وznuclop @ پخش خواهد شد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضرورت توجه به رعایت مسائل بهداشتی در زمینه پیشگیری از بیماری در تشریح این خبر گفت: با توجه به شرایط بحرانی و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین تلاش برای هر چه بهتر و با شکوه‌تر برگزار شدن ایام سوگواری سالار شهیدان ابن‌علی (ع) در پایتخت شور و شعور حسینی برنامه‌های مختلفی در جهت گرامیداشت این ایام در نظر گرفته شده است و حوزه هنری تمام توان و ابزارهای هنری خود را در جهت اشاعه شعائر دینی و پاسداشت حماسه عاشورایی به کار خواهد بست.

نعمتی افزود: ویژه برنامه «خیمه هنرمندان» زنجان برنامه‌ای است که برای پنج شب در ماه محرم طراحی شده که با محتوای فرهنگی هنری مختلف و متناسب با ایام سوگواری اهل بیت (ع) در فضای مجازی پخش خواهد شد.

رییس حوزه هنری زنجان، ادامه داد: در ایام عزاداری سالار شهیدان، حوزه هنری زنجان در کنار سایر فعالیت‌های فرهنگی مذهبی همراه با هنرمندان زنجانی با برپایی «خیمه‌ی هنرمندان» در این نهاد فرهنگی به سبکی متفاوت و مجازی عزاداری امام حسین را زنده نگاه خواهند داشت. وی بخش‌هایی از این برنامه را شعرخوانی، موسیقی، عکس، تئاتر، خوشنویسی، خاطره‌گویی و معرفی کتاب عنوان کرد که با حضور هنرمندان عاشورایی و متعهد اجرا خواهد شد.

نعمتی اظهار داشت: این برنامه با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد زنجان و سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی از سوم محرم به مدت پنج شب هر روز ساعت ۲۱ بصورت زنده در فضای مجازی برگزار خواهد شد و رضا اسمخانی و نسرین کرم‌زاده اجرای این برنامه را به عهده خواهند داشت.

وی یادآور شد: با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته با دیگر نهادهای و ارگان‌های فرهنگی استان، برای هر شب برنامه‌های متنوعی با محتوا و مضامین عاشورایی در نظر گرفته شده است که طبق این برنامه‌ریزی، برنامه شب اول «خیمه هنرمندان» زنجان با شعرخوانی شاعران زنجانی از جمله حاج منصور کلامی و سید ضیا موسوی به همراه نی‌نوازی برگزار خواهد شد و همچنین حمیدرضا بازرگانی از فعالان هنر عاشورایی در عرصه عکاسی به معرفی و تحلیل و بررسی آثار نیز خواهد پرداخت.

نعمتی، گفت: معرفی کتاب با مضمون عاشورایی از دیگر برنامه‌های «خمیه هنرمندان» زنجان در شب اول محرم خواهند بود که بصورت زنده از طریق پیج‌های اینستاگرامی @artzanjan_ir، @znuclop و @isba.ir پخش خواهد شد.